HABERLER

VATANDAŞLAR ESTRAM İLE PANDEMİ KOŞULLARINA UYGUN SEYAHAT EDİYOR


07.09.2020

Opera ve Otogar hatlarındaki çalışmaların tamamlanması ve kış sefer tarifesine geçilmesiyle birlikte tüm hatlarda sefer sayılarını arttırarak hizmet vermeye başlıyoruz.

Kış tarifesine geçilmesiyle birlikte sefer sayılarını artırıyoruz. Ayrıca Opera ve Otogar hattındaki çalışmaların da tamamlanmasıyla Eskişehirliler, kapalı hatları da kullanmaya başladı. Tramvaylar ile ilgili şikayetlerin yeni hatların açılması ve kış tarifesine geçilmesiyle en aza indiğini belirten Büyükşehir Belediyesi ve ESTRAM yetkilileri, Kumlubel ve 75. Yıl Mahallesi'ndeki yeni hatlarda da çalışmalarda sona gelindiğini ifade etti.

Yıldız-Opera arasında yapılan tek hat işletiminin, hattın Kumlubel ve Otogar'a uzatılmasının ardından gerek emniyet gerekse sefer sıklığı açısından olumsuz etkileri olacağı için Gazi Yakup Satar Caddesine Çarşı yönü gidiş hattı yapılarak çift hat işletimine geçiyoruz.Bu nedenle Yıldız (Çarşı yönü) ve Mamure (Çarşı yönü) duraklarını kullanan yolcularımızın Gazi Yakup Satar Caddesindeki yeni yapılan Opera ve Yıldız duraklarını kullanmaları gerekiyor.

Tramvay seferlerinin başlamasından büyük mutluluk duyduklarını ifade eden Kırım Caddesi ve Gazi Yakup Satar Caddesi sakinleri ise çalışmalardan dolayı Büyükşehir Belediyesi'ne ve Estram İşletmesine teşekkür ettiler.